Vítejte!

Jmenuji se Markéta a jsem digitální a grafická designérka žijící v malé vesnici poblíž Českého Těšína. Od mala jsem si byla vědoma, že umím kreslit, ale má cesta k designu nebyla vždy přímočará. Po základní škole jsem se přihlásila na tříletý učební obor kadeřník. Během studia jsem si uvědomila, že to není přesně to, co bych chtěla v životě opravdu dělat a stále více mě to táhlo k umělecké tvorbě. 

Po absolvování učebního oboru jsem se přihlásila na střední uměleckou školu. Tam jsem se naučila klasické výtvarné techniky – kresbu, malbu, různé druhy tisku a další tradiční postupy. Počítačové grafiky bylo ale ve výuce málo což mi chybělo, a proto jsem se rozhodla pokračovat ve studiu na vysoké škole.

Pokračovala jsem se na oboru Digitální design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Během studia jsem měla možnost vyzkoušet si mnoho technik jako fotografování v ateliéru, 3D modelování, animaci, základy HTML, UI design, videomapping a další. Po letech studií a hledání se mým oblíbeným oborem stalo navrhování uživatelských rozhraní a jejich prototypování. Studium jsem loni úspěšně zakončila s titulem MgA. 

There are no problems– only opportunities to be creative.


Dorye Roettger

Zájmy

Volný čas ráda trávím na horách a v lesích, oblíbený sport je běh, tanec a aktivity na sněhu.

Také ráda čtu klasickou literaturu a hraju starší PC hry proti svým bratrům.

Miluju kočky.